محیط زیست در صنعت و معدن

مکانیزم محافظت و افزایش انتشار کربن

قرار بود مکانیسم محافظت آلودگی کربن در صنعت را محدود کند، اما در دو سال بیش از ۷ میلیون تن کربن اضافی منتشر شد.

شرکتهای معدنی و صنایع سنگین استرالیا از جمله BHP و Alcoa، مجدداً اجازه یافتند که انتشار گازهای گلخانه ای خود را بدون مجازات و تحت یک سیاست تغییرات اقلیمی که دولت این کشور وعده داده بود از افزایش آلودگی جلوگیری کند، افزایش دهند.تحت تغییراتی که روز پنجشنبه به صورت آنلاین منتشر شد، به معادن زغال سنگ BHP و سنگ آهن در غرب استرالیا و کوئینزلند، کارخانه ذوب آلومینیوم پورتلند Alcoa در ویکتوریا و یک کارخانه زغال سنگ نیو ساوت ولز چراغ سبز نشان داده شد تا تحت برنامه مکانیزم محافظت انتشار کربن خود را افزایش دهند.
 از میان آمارهایی که علنی شده اند، مجوزهای افزایش بین ۳ تا ۳۳ درصد بالاتر از حد مجاز انتشار قبلی است. همه آمارهای افزایش منتشر نشده است. دو سوم معادن BHP از محدودیت های انتشار سالانه به محدودیت چند ساله تبدیل شده اند. این بدان معناست که آنها قول داده اند تا برای دو سال آینده کمتر از میزان کنونی کربن منتشر تا میزان انتشار اضافی سال گذشته را جبران کنند.
 براساس این طرح، برای هر یک از صنایع استرالیا که بیش از ۱۰۰ هزار تن کربن در سال منتشر می کنند، یک محدودیت آلایندگی را که به عنوان یک پایه شناخته می شود تعیین شد که بر اساس تاریخچه انتشار آن یا پیش بینی مستقل از انتشار آینده می باشد. 
 تحت تغییراتی که امسال اعلام شد، تمام صنایع نه براساس محدودیت انتشار کل خود، بلکه بر مبنای میزان انتشار مورد انتظار به ازای هر واحد تولید سنجیده می شوند./زیست انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا