پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
خانه / اخبار / آغاز اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری در اراک
آغاز اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری در اراک

آغاز اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری در اراک

 مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اراک گفت: اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری در اراک با محوریت کوی علوی آغاز شد.

فرامرز مهاجرانی در مراسم رونمایی از طرح تفکیک از مبدا پسماندهای شهری گفت: با هدف جلب نظر سرمایه‌گذار بخش خصوصی و فرهنگ‌سازی در خصوص تفکیک از مبدا پسماندهای شهری، سامانه جمع‌آوری و خرید پسماند خشک رونمایی شد.

وی افزود: در این راستا و با اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اراک، میزان، نوع و منابع تولید پسماندهای شهری در مناطق مختلف شهر بررسی و در مرحله بعد به برآوردهای اقتصادی و تدوین مدل مشارکتی پرداخته شد، همچنین نقاط ضعف طرح و طرح پیشین که مراجعه هفتگی طی ساعات اداری بود مدنظر قرار گرفت و این نواقص با اجرای طرح جدید و استفاده از سامانه هوشمند طرح جمع‌آوری پسماندهای خشک رفع شد.

مهاجرانی بیان کرد: در این طرح ابتدا آموزش‌های لازم در خصوص شیوه اجرای طرح و لزوم جداسازی پسماندها شامل کاغذ، کارتن، مقوا، پلاستیک، پت، شیشه الکتریکی و الکترونیکی، منسوجات، چوب و انواع فلز انجام و سپس نحوه نصب اپلیکیشن، شماره تماس و اطلاع به سامانه جمع‌آوری جهت تحویل، ارائه و در صورت دریافت پسماند، هدایا یا وجه نقد به شهروندان پرداخت خواهد شد، سپس پسماندهای تولیدی به ایستگاه موقت جهت توزین، پردازش اولیه و آماده‌سازی برای بازیابی مجدد منتقل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اراک اضافه کرد: این طرح ابتدا در منطقه کوی علوی(مسکن) با جمعیتی بالغ بر ۶ هزار و ۶۴۰ نفر و بکارگیری ۷ دستگاه خودرو مخصوص و ۲ موتورسیکلت انجام خواهد شد و امید است با اجرای موفق طرح و همکاری شهروندان در پیشبرد و توسعه اهداف شهروند هوشمند و دوستدار محیط زیست گام مناسبی برداشته شود./ایسنا

حتما ببینید

کمترین و بیشترین شاخص کیفیت آب‌های سطحی مربوط به کدام مناطق است؟

کمترین و بیشترین شاخص کیفیت آب‌های سطحی مربوط به کدام مناطق است؟

سرپرست معاونت توسعه و پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.