جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱
خانه / اخبار / مباحث محیط زیستی باید در اولویت تکالیف بودجه‌ای شهرداری قرار گیرد
مباحث محیط زیستی باید در اولویت تکالیف بودجه‌ای شهرداری قرار گیرد

مباحث محیط زیستی باید در اولویت تکالیف بودجه‌ای شهرداری قرار گیرد

 رییس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری یزد با بیان این‌که تکلیف بودجه‌ای باید هدفمند و متناسب با نیاز و اولویت اجرایی تدوین شود، گفت: مباحث محیط زیستی و نشاط اجتماعی باید به عنوان تکالیف بودجه‌ای مد نظر قرار گیرند.

«سپنتا نیکنام» در صد و نهمین جلسه کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای یزد که با دستور کار «بررسی پیش نویس تکالیف بودجه سال ۹۹ » و با حضور «حمیدرضا قمی»، «ونوس عامری» و دکتر «مهدی کاشفی‌زاده» به عنوان عضو کمیسیون برگزار شده است، اظهار کرد: توسعه مدیریت شهری باید براساس نیازهای جامعه و از درون مطالبه مردم تدوین شود.

وی توجه به تکالیف بودجه‌ای را از جمله ضرورت‌های اجرایی دانست و افزود: تکالیف بودجه‌ای باید زمان اعلام برنامه‌های سازمان‌های وابسته به شهرداری انجام می‌شد.

رییس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری یزد با بیان این‌که تکلیف بودجه‌ای باید هدفمند و متناسب با نیاز و اولویت اجرایی تدوین شود، گفت: اگر شورای شهر واقعاً به دنبال عملیاتی کردن برنامه‌ها و طرح‌های در دستور کار است باید بیش از پیش بحث تکالیف بودجه‌ای را مد نظر قرار دهد.

نیکنام در ادامه با اشاره به این‌که تاکنون آن طور که باید و شاید به مسائل فرهنگی، اجتماعی و محیط زیستی توجه نشده است، تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های محیط زیستی و تلاش برای پویایی و نشاط اجتماعی مهمترین مطالبه مردم از مدیریت شهری یزد است.

این مسئول در پایان سخنان خود تکالیف بودجه‌ای را عامل جلوگیری از موازی کاری دانست و بیان کرد: در تمام برنامه‌ها و طرح‌های در دستور کار شهرداری و شورای شهر باید مباحث محیط زیستی باید به عنوان تکلیف بودجه‌ای مدنظر قرار گیرد./ایسنا

حتما ببینید

۲۰هزار فوتی در سال؛ داستان آلودگی و آسمانی که آبی نیست

۲۰هزار فوتی در سال؛ داستان آلودگی و آسمانی که آبی نیست

عضو هیات علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: طبق آمارهای ارائه شده از سوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.